Vážený a milý příteli,

vítáme Tě na webové prezentaci našeho ranče Mustang v Loučné nad Desnou.

Náš ranč se nachází v těsném podhůří melancholicky krásných jesenických hor, uprostřed čisté přírody. Rozlehlé zelené pastviny, spokojené stádo koní a vřelí lidé společně s funkčním jezdeckým zázemím a vzdělanou zkušenou trenérkou vytváří ideální místo pro aktivity spojené s koňmi, prací ze země i ze sedla.

Ranč byl založen roku 2004 zakoupením prvního koně - American Paint Horse klisny Chaina Black Jewel. Od té doby na ranči přibylo několik starších koní, stejně jako se zde narodilo množství hříbat především amerických plemen a poníků. V současné době se na ranči nachází obvykle okolo 15ti koní a poníků. Kromě soukromých koní je zde několik koní a poníků využívaných pro výuku jízdy na koni, turistické ježdění, vožení dětí a lekce práce ze země.

Trenérka a majitelka ranče, Tereza Fryšarová, je nejen certifikovanou trenérkou jezdectví, ale především vzdělaným a zkušeným koňákem, který ctí zásady tzv. horsemanshipu, snaží se s koňmi dorozumět ne na základě síly, ale komunikace s koněm. Koně na ranči jsou díky jejímu přístupu psychicky vyrovnaní a ochotní spolupracovat s člověkem. Jízda na koni se tak stává nejen bezpečnou, ale zároveň je radostí pro koně i jezdce.

Naším cílem je poskytovat kvalitní trénink především ve westernových all around disciplínách, vést základní výcvik koní i jezdců podle principů komunikace mezi člověkem a koněm, a poskytnout všem návštevníkům radostný, pohodový zážitek z blízkého kontaktu s koňmi - tedy to, co my zažíváme s našimi koňmi v každé společně strávené chvíli.